Manisa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yaptığı çalışmalar sonrasında Manisa ilinde ilk  defa erişebilirlik belgesi alan kurum olarak kayıtlarda yerini aldı.

Törenle Belge Verildi

İlk defa erişilebilirlik belgesi alan bir kurum olması  nedeniyle bir tören düzenlendi ve bu tören de Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer tarafından Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nurettin Aytekin’e teslim edilerek resmi olarak da kayıtlara geçmiş oldu.

Engelli vatandaşlar artık bu kamu kuruluşunda çok daha kolay olarak istedikleri işlemleri yapabilecekler.

150 bin TL Harcandı

Törende bir konuşma yapan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nurettin Aytekin : ” Esas alınan kanunun 2.maddesine bakıldığı zaman resmi yapılar bu kanun geçerli olduktan sonra 8 yıl içinde engellilerin kullanabileceği bir kurum haline getirilir. Bu kanun gereğince de biz de elimizden geleni yaptık ve bina da artık 5 adet engelli lifti, 1 adet engelli WC, 200 metre hissedilebilir yüzey, 50 metre merdiven korkuluğu ve küpeşte, 11 adet sesli ve ışıklı alarm, 12 adet sesli ve ışıklı yönlendirme, 36 adet acil aydınlatma, 35 adet acil yönlendirme, 1 adet asansör tadilatı, 15 adet yönlendirme levhaları, 10 adet Braille kabartmalı levhalar, 1adet braille- kabartmalı harita, 2 adet engelli otoparkı yapılarak tüm çalışmaları 150 bin TL ile tamamlandı.” diyerek açıklama bitti.

Kaynak: https://www.manisahaber.net/guncel/engelliler-icin-kamu-kurumlari-duzenlendi-1843.html