Faaliyet Alanları

Taş Üretim Sistemlerini Satmak:

Üretim tarzımız mevcut üretim sistemlerinden daha farklıdır. Bu nedenle müşterilerimiz taş almak yerine üretim sistemimizi de satın almak istemektedirler. Sistemimizin en önemli farkı istenen ölçülerde, şekillerde ve logolu modellerle maliyeti düşük üretim yapabilmektir.geliştirdiğimiz sistem ve makinelerle hem sipariş üzerine özel üretimler hem de standart seri üretimler gerçekleştirebilmektedir. Sistem satışları ağırlıkta yurt dışına sunulmaktadır.

Yer Kaplama Taşları:

Taş dizayn olarak Türkiye’nin çeşitli noktalarında dekoratif özel yer kaplama malzemelerimiz kullanılmaktadır. Mevcut renkler ve kalıpların dışında özel tasarımlarda uygulanabilmektedir. C 50 sertlik mukavemetinde olan ürünümüz tek tabaka halinde dökülmüş dekoratif, özel, deniz ve kar suyuna, dona karşı dayanıklı, kış şartlarına uygun, deforme, olmayan sertlikte, içi ve dışı aynı renkte yer kaplama malzemesi niteliğindedir. Ürünlerimiz on yıl aşınmazlık garantisi taşınmaktadır. Ürünlerimizde kullanılan boyalar, 2 ile 10 yıl arası garantilidir. Yer kaplama taşlarımız istenen her yerde şantiyeler kurmak kaidesiyle üretilebilmektedir. Mevcut şantiyelerimiz Ege, Marmara ve İç Anadolu’dadır. Taş satılarımız ihalelerde satış, bayilik kanalıyla satış ve yerinde üretim satış kanallarıyla gerçekleşmektedir.

Üretim her şantiyede 100 bin metrekareyi bulmaktadır. Firmanın idari kadrosunda 5’i mühendis, 3’ü yönetim elemanı olan 8 kişi yer almaktadır. Şantiye personeli ise sürekli anlamda 15 kişi, dönemsel şantiye süreçlerinde ise 100’ün üzerindedir. Firmanın yıllık üretim kapasitesi sene içerisinde alınan ihaleler kapsamında 2-5 şantiye arasında değişmektedir.

Firma, TSE standartlarında üretim yapmaktadır ve TS 2824 EN 1338 Türk Standartlarına uygunluk belgesi ve Sanayi Sicil Belgesine sahiptir. ISO 9001 çalışmalarına da başlanmıştır.

Firma, sektördeki standart taşlardan farklı bir konseptte üretim yapılmaktadır. Şekilli plastik kalıba uygulanmış, içi ve dışı homojen boyalı, SRB beton katkı malzemesi, kum agrega, demir oksit pigment boya, su, portland çimento karışımlı, vibrasyon uygulamalı, yüzeyde hava kabarcıksız, tek tabaka halinde dökülmüş, dekoratif, deniz ve kar suyuna, dona, kış şartlarına uygun, suyu tutmayan ve nemi barındırmayan, ısıya ve ışığa dayanıklı, deforme olmayan, model ve renk yelpazesi geniş C50 sertliğinde taşlar üretilmektedir. Üretilen taşlarda kullanılan SRB isimli kimyasalın hammaddesi yurtdışından ithal edilmekte, aynı zamanda firma bu ithal ürünün Asya ülkeleri ve Türkiye’deki ana distribütörlüğünü yapmaktadır. Taş üretimi dışında özel logolu, tasarımlı, yazılı, şekilli, renk özelliği verilebilen ana kalıplar da üretilmektedir.

Taş Dizayn firmasının ürettiği taşlar park alanları, araç ve yürüme yolları, bahçe ve çevre düzenlemeleri, iş merkezleri, okul, hastane, konut, site, tatil köyleri, oyun alanları, otopark alanları, belediye çevre ve kişisel tasarımlar ile mimari konseptlerde kullanılabilmektedir.

Üretilen taşlar iç piyasaya satılmaktadır ve firmanın birinci derece müşterileri belediyelerdir. Hemen hemen Türkiye genelindeki tüm belediyeler ile dönemsel olarak çalışmalar devam etmektedir.

Reklam Ve Logolu Taş Satışları:

Reklam dünyasında çığır açan yeni bir format oluşturulmuştur. Şöyle ki firmamız isimli taş basabilmektedir. Billboard sistemiyle çalışan reklâm ajanslarının pazardaki tıkanıklığının önüne geçebilecek yeni alanlar doğurulmuştur. Reklâm yere uygulanabilmektedir. Belediyelerden ana merkez caddeler için anlaşılarak ara kaldırım taşları kaldırılıp reklâm yapılmak istenen ( Turkcell, Cola Cola vs…) firmanın isminin basılı olduğu taşlar yerleştirilmektedir. Basılı reklam taşı örneklerimiz, hem web sitesinde hem de ürün kataloğunda görülebilir.

Faaliyet Alanları

Taş Dizayn

  • Türkiye’nin çeşitli noktalarında dekoratif özel yer kaplama malzemelerimiz kullanılmaktadır.
  • Mevcut renkler ve kalıpların dışında özel tasarımlarda uygulanabilmektedir.
  • Ürünlerimiz deniz ve kar suyuna, dona karşı dayanıklı, kış şartlarına uygun, deforme, olmayan sertlikte, içi ve dışı aynı renkte yer kaplama malzemesi niteliğindedir.
  • Ürünlerimiz on yıl aşınmazlık garantisi taşınmaktadır.